Zwycięstwo 4:1 w Pucharze Polski

KLUKS Krzywin - Pomorzanin Krąpiel 4:1 (2:0).
bramki: Pyra, Mielec, Kałucki, Hasiuk
skład: Kowalski - Ł.Mierzwiak (66' Stryczek), Sztuka, Wilk, P.Mierzwiak - Janiak, Mielec - Hasiuk, Bury (66' Kałucki), Pawełczak (60' Barański) - Pyra (73' Pańko)
Udała się oficjalna inauguracja nowej płyty boiska w Krzywinie. Co prawda - na razie - w meczu o Puchar Polski, ale to już była premiera z trzema sędziami. Teraz trzeba poczekać do 4 września na pierwsze mecze ligowe, kiedy gościć będą u nas drużyny juniorów i seniorów Zjednoczonych Kurzycko (juniorzy 13.30, seniorzy - 16.00).
Nasza drużyna rozpoczęła w ustawieniu 4-2-3-1, tak jak w ostatnim sparingu. Bardzo szybko przyszedł efekt w postaci bramki Mateusza Pyry, który raz po raz uciekał obrońcom Pomorzanina. O dziwo, bramkę zdobył lewą nogą strzałem w długi róg. Kilkanaście minut później wynik podwyższył kapitan Tomasz Mielec, który po szybkiej wymianie piłek po ziemi znalazł się w pozycji sam na sam z bramkarzem gości. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Nasi napastnicy zmarnowali 2-3 klarowne sytuacje. Goście momentami posiadali optyczną przewagę, ale ich gra nie posiadała znamion zorganizowanej. Po zmianie stron goście mocniej naparli na naszą bramkę, czego efektem była jedyna bramka. Na więcej w tym dniu najwyraźniej nie było ich stać. Większe zaangażowanie w akcje ofensywne pozwoliło na grę z kontrataku. Mnożyły się sytuacje sam na sam. Na szczęście dwie zostały wykorzystane przez rezerwowego Adama Kałuckiego i Karola Hasiuka.
Kolejny mecz w Pucharze Polski nasza drużyna rozegra w tygodniu  7 września o godz. 17.00. Losowanie odbędzie się w siedzibie ZZPN 24 sierpnia o godz. 15.00. Do dryżyn, które wygrały w I rundzie dojdą zespoły z klasy okręgowej północ i południe.