niedziela, 25 września 2011

Wysokie zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach

Mecz seniorów: Klon Krzymów - KLUKS Krzywin  0:6 (0:2)

bramki: Paweł Janiak 2, Łukasz Mierzwiak, Mateusz Pyra, Sebastian Sztuka i Tomasz Mielec po 1

skład: Michał Kowalski - Paweł Stryczek, Sebastian Sztuka, Krzysztof Wilk, Przemysław Mierzwiak - Paweł Janiak, Tomasz Mielec, Damian Pawełczak (58' Tomasz Mikołajczyk) - Karol Hasiuk (78' Łukasz Szyszkowski), Mateusz Pyra (75' Dariusz Pańko), Łukasz Mierzwiak

Bardzo dobra pierwsza połowa. Było widać, że drużyna zgrywa się z meczu na mecz. Wszystkie przedmeczowe założenia taktyczne zostały zrealizowane. Najważniejsze, że w końcu nastąpiła poprawa skuteczności. Pierwszą bramkę zdobył Tomek Mielec, który zagrał cały mecz mimo bolesnej kontuzji. Przy tym golu asystował Paweł Janiak, który zagrał piękną prostopadłą piłkę. Tomek musiał tylko celnie przelobować bramkarza. Drugi gol padł po stałym fragmencie gry. Piłkę z rzutu rożnego zagrywał Damian Pawełczak, a celnym uderzeniem głową w okienko popisał się nie obstawiony na piątym metrze Mateusz Pyra. Gospodarze wzięli się do odrabiania strat, a że wszyscy mieliśmy w pamięci słynne od 0:3 do 4:3, mogli mieć nadzieję na pozytywny dla nich obrót sprawy.
Po zmianie stron jeszcze około kwadrans obraz gry nie zmieniał się. Gospodarze chaotycznie szturmowali bramkę gości, którzy odgryzali się kontratakami. Frustracja  krzymowian spowodowana zupełną bezsilnością rosła coraz bardziej. Około 60 min. najlepszy strzelec Klonu, Dorian Gil, otrzymał czerwoną kartkę za wybitnie niesportowe zachowanie względem sędziego głównego. Za kilka minut podobnym zachowaniem popisał się jego kolega z drużyny. Stało się jasne, że tego meczu grając z przewagą 2 zawodników już nie można przegrać. Kolejne bramki zdobywali Paweł Janiak (dwie), Łukasz Mierzwiak po asyście Janiaka oraz Sebastian Sztuka głową po rzucie rożnym. W 81 minucie zasłabł jeden z zawodników gospodarzy i sędzia przerwał mecz na kilkanaście minut. Interweniowała karetka pogotowia z Chojny. Na szczęście wspomniany zawodnik (to informacja z dzisiejszego dnia) szybko wraca do zdrowia i nic poza chwilowym zasłabnięciem mu już nie dolega. Wracając do meczu, zupełnie słusznie w tych okolicznościach sędzia postanowił zakończyć mecz, tym bardziej, że publiczność podczas meczu jak i po nim zachowywała się skandalicznie. Na meczu był obserwator z ramienia ZZPN. Na pewno okoliczności rozgrywania tego meczu będą wnikliwie analizowane przez związkowy wydział dyscypliny. Należy spodziewać się surowych kar dla zawodników ukaranych czerwonymi kartkami. Mogą to być wielomiesięczne dyskwalifikacje. Kara finansowa może dosięgnąć także klub. Piszę to, aby przestrzec Was wszystkich przed ewentualnym naśladownictwem.

Mecz juniorów: Klon Krzymów - KLUKS Krzywin  3:9 (2:3)

bramki: Damian Barański 4, Łukasz Szyszkowski 4, Adam Ciebień 1

skład: Konrad Zdybel - Patryk Barański, Adam Kurowski, Patryk Wojdyła, Tomasz Szyszkowski - Adam Ciebień, Paweł Mucha (75' Mateusz Pyra), Dawid Stasiak (46' Michał Bojda), Szymon Kaberow - Damian Barański, Łukasz Szyszkowski (78' Karol Hasiuk)