środa, 16 listopada 2011

Wielkie derbowe starcie wychowanków KLUKS-u

Nie zawiódł się ten , kto w niedzielne słoneczne południe wybrał się do Gryfina, obserwować dwa mecze Wojewódzkiej Ligi Juniorów  pomiędzy Energetykiem Gryfino a Akademią Piłkarską Szczecin (szkółka Pogoni Szczecin). Najpierw byliśmy świadkami wielkiej niespodzianki, w której zdecydowanie niżej notowani juniorzy starsi Energetyka wygrali 2:1 (0:1). Z tym, że należy dodać, że zawodnicy gryfińscy to niemal sami zawodnicy z roczników 1993-94, natomiast szczecinianie to zawodnicy urodzeni w 1995 roku. Rzucała się w oczy różnica we wzroście i warunkach fizycznych. Niemniej "Portowcy" w jeszcze jednym elemencie ustępowali miejscowym. Była to waleczność i umiejętność grania prostymi środkami w samej końcówce meczu, gdy ważyły się losy wyniku. Warto dodać, że w gryfińskiej drużynie cały mecz na lewej obronie zagrał Marcin Janiak. Zagrał bardzo dobrze i nie popełnił żądnego błędu. Brakowało jednak jego wejść ofensywnych do czego obliguje dzisiaj nowoczesny futbol. W ogóle Energetyk grał odchodzącym ze współczesnych boisk klasycznym ustawieniem 4-4-2, w którym boczny obrońca nie uczestniczy praktycznie w akcjach ofensywnych. W formacji obronnej drużyny z Gryfina zauważyć można było jeszcze jednego gracza z naszej gminy, Roberta Pąsika z Dębogóry. Po przeciwnej stronie w środku boiska zagrał Michał Adamczak z Widuchowej, do niedawna jeszcze gracz Energetyka. Generalnie mecz stał na bardzo słabym poziomie, a z boiska wiało przysłowiową nudą.

Tomasz Lidwin (zdjęcie udostępnione specjalnie przez Gazetę Gryfińską)

Z goła inny obraz widowiska widzieliśmy w pojedynku juniorów młodszych. Ostatecznie starły się 7. z 5. drużyną w tabeli. Początek należał do gospodarzy, którzy oddali kilka strzałów, a jeden z nich nawet trafił w słupek. W miarę upływu czasu coraz większą przewagę  uzyskiwali przyjezdni. Gryfinianie starali się głównie do przeszkadzania lepiej wyszkolonym technicznie szczecinianom. Jedyna bramka w pierwszej połowie była autorstwa Łukasza Adamczyka, jednak o wiele ważniejsza asysta należała do Pawła Iskry z Rynicy.
Paweł Iskra (zdjęcie udostępnione specjalnie przez Gazetę Gryfińską)

Na początku drugiej połowy Energetyk jeszcze raz poważnie zagroził bramce. Dwukrotnie wykonywali rzut wony na wprost bramki z ok.18 metra i dwukrotnie w mur, jednak za drugim razem aż dwukrotnie piłka była bezskutecznie dobijana. Później już gospodarze w ogóle nie zagrozili bramce gości, którzy raz po raz znajdowali się w dogodnych sytuacjach.
Dominik Szurko (zdjęcie udostępnione specjalnie przez Gazetę Gryfińską)

Dwie z nich zostały wykorzystane i miło mi donieść, że autorem drugiego gola był Dominik Szurko, który z zimną krwią, strzałem po ziemi w krótki róg  wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola.

Karol Janiak (zdjęcie udostępnione specjalnie przez Gazetę Gryfińską)

Cotygodniowy raport ligowy.

Wojewódzka Liga Trampkarzy rocz. 1997 (rozgrywki zakończyły się przed tygodniem)

Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
Gryfino, ul. Sportowa 1 (sztuczna trawa), niedziela 13 listopada, godz. 11.00

Energetyk Gryfino - Akademia Piłkarska Szczecin 2:1 (0:1)

Marcin Janiak - grał cały mecz na lewej obronie

Energetyk Gryfino zajmuje obecnie w stawce 16 zespołów po 15 meczach 9. miejsce z 20 pkt. na koncie (6-2-7), w bramkach 23-26

Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych

Gryfino, ul. Sportowa 1 (sztuczna trawa), niedziela 13 listopada, godz. 13.30

Energetyk Gryfino - Akademia Piłkarska Szczecin 0:3 (0:1)

Tomasz Lidwin -  grał cały mecz w środku pomocy i należał do wyróżniających zawodników swojej drużyny

Energetyk Gryfino zajmuje obecnie w stawce 16 zespołów po 15 meczach 7 miejsce z 23 pkt. na koncie (6-5-4), w bramkach 23-25

Następny mecz obie drużyny Energetyka rozegrają awansem z rundy wiosennej na swoim obiekcie  z Chemikiem Police w niedzielę 20 listopada. Początek meczów o 11.00 - starsi (Marcin Janiak), 13.30 - młodsi.

Dominik Szurko - grał cały mecz, w pierwszej połowie na pozycji stopera, a w drugiej defensywnego pomocnika i uzyskał jedną z najwyższych not za występ od trenera, strzelił trzeciego gola i otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny
Karol Janiak - grał w pierwszej połowie, nie miał wiele pracy, uzyskał jedną z niższych not od trenera po tym jak "wypluł" przed siebie piłkę po słabym strzale,
Paweł Iskra - grał cały mecz jako jedyny napastnik i jako tzw. cofnięty napastnik po zmianie w drugiej połowiei, asystował przy pierwszej bramce, otrzymał średnią notę od trenera.

Akademia Piłkarska Szczecin zajmuje obecnie w stawce 16 zespołów po 15 meczach 5 miejsce z 31 pkt. na koncie (10-1-4), w bramkach 70-25. Strata do lidera 10 pkt. (Bałtyk Koszalin- 41 pkt.).

Następny mecz, ostatni w rundzie jesiennej, w Kołobrzegu z Kotwicą w sobotę 19. listopada o 13.30.